İncirliova Kantar

Kantarlar, genellikle çok ağır olan cisimleri tartmak için kullanılan, kaldıraç sistemiyle çalışan tek kollu terazilerdir. Kantarlarda, yatay bir kol, tartılacak cisimler için kullanılan bir çengel ve kantar topu denilen ağırlık ölçüsü bulunur. Bu şekilde yatay, bir çeşit kaldıraç görevi yapmaktadır.

Kantarların Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kantarları birçok alanda kullanabiliriz. Ağır yük gerektiren gıda sektöründe kullanılan, ısıya dayanıklı durumlarda kullanılan kantar türleri bulunmaktadır. Kullanacağınız alana uygun kantar çeşitlerini kantarcı ramazan farkıyla temin edebilirsiniz.

Vinç ve taşıt kantarlarında yapılan tartım işlemlerini, bilgisayar ortamında kontrol edilmesi için gerekli olan yazılımlar dahil, teknolojiyle entegre pek çok kantar ürün yelpazemiz arasında yer almaktadır.

Kantar Çeşitleri Nelerdir?

1- Vinç Kantarı: Genellikle ağır yükler de kullanılan vinç kantarı askılı vinçlerde kullanılır. 3 ton veya 5 ton gibi ağırlığı tartmak için bu kantar çeşidi kullanılır.

2- Kablosuz vinç kantarı: Ağır yüklerde kullanılır ve kablosuz haberleşme özelliğini kullanarak iş güvenliğini arttırır.

3- Monoray Kantar: Genellikle gıda sektöründe, kırmızı et ve beyaz et ağırlığını tartmak için kullanılır.

4- Isı korumalı vinç kantarı: Isı sektöründe kullanılan kantar çeşididir.

5- Yazıcılı vinç kantarları: Ağır yüklerde kullanılan, ölçülen ağırlığı kablosuz haberleşme yöntemiyle yazıcıya aktaran kantar türüdür.

Bunların dışında kamyon, tır gibi araçlar ile hava araçlarından olan uçak gibi araçları, özel tartım yöntemleriyle tartılarak ve ağırlıklarını pc ortamına aktaran sistemlerin olduğu farklı kantarlarında tedarik ve tamiri tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

İncirliova Kantar tedarikiyle fabrikalara veya diğer firmalara, günümüze uygun elektronik ve hidrolik kantar çeşitleri ile yardımcı olmaktayız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri