İncirliova Kantar

Eski bir tartı aracı olan kantar, uzun bir demir üzerinde ileri geri hareket eden ağırlığın bulunduğu ve tartılacak malzemenin takıldığı çengel ile kullanılmaktadır. Kantarcı Ramazan tüm kantar türlerinin satış, bakım ve onarımı konusunda hizmet vermektedir.

Kantar Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle ağır yüklerin tartıldığı kantar, nakliyat ve tekstil gibi birçok sektör de kullanılır. Uzun yol taşımacılıkta kullanılan tırların yük ihlali büyük tehlikeler arz eder. Bunu engellemek için hassas ölçüm cihazı olan tır kantarları kullanılır.  Bu kantarlar da tırların aks değerini ölçerek aşırı yük limitlerini aşıp aşmadığını ortaya koyar.  60 tona kadar ağırlık ölçer ve en kısa sürede sonuç verir. Tır kantarlarında ağırlıkların ölçülmesinden sonra veriler bluetooth ve wi-fi ile bilgisayara aktarılır.

Endüstriyel sektörde kullanılan çarpmalı kantar akabilen malzemeler olan kömür tozu, un ve tahıllar gibi malzemelerin akış debilerini ölçmek için kullanılır. Bant kantarları, torbalama kantarları, randıman kantarları, monoray kantar, big-bag dolum sistemleri, bantlı kontrol kantarlar gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra kantarlar üzerinde load-cell (yük hücreleri) bağlantı elemanları, yardımcı aksesuarlar ve yazılım sistemleri de mevcuttur.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güvenilir, tam donanımlı, kaliteli, tecrübeli İncirliova Kantar ekibimizle işletmenizde bulunan, tır ve kamyon gibi her türlü aracı ölçmekte kullandığınız kantarların tamir ve bakımları için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri