İncirliova Kantar

Kantarlar, ağır yüklerin tartılmasında kullanılan araçlar olup günümüzde nakliye, tekstil gibi birçok alanda ve ortamda kullanılırlar. Ayrıca günümüz sanayisinde yapılan ticaretlerde, mal alım ve satımlarda doğru ölçüm için kullanılırlar. Tüm sektörlerde standart ağırlık ve ölçülerde kullanımı sağlamak için kantarlar önemlidir. Örneğin yurt içi ve yurt dışı lojistikte kullanılan araçların net ağırlıklarının belirlenmesi taşıt kantarı tarafından gerçekleştirilir.

Taşıt kantarında, bir fabrikada yüklenmiş malzeme ile birlikte tır veya kamyon tartım işlemi yapılır. Daha sonra araçtaki malzeme boşaltılarak tekrar aracın taşıt kantarında ağırlığı ölçülür. Böylelikle fabrikadan yüklenmiş malzemenin gerçek ağırlığı ortaya çıkmış olur.

Kantar Çeşitleri

Kantarcı Ramazan bünyesinde yer alan birkaç kantar çeşidi şu şeklide sıralanabilir;

Aks kantarları: Tır ve kamyon gibi büyük araçların aks ağırlıklarını tartmak için kullanılan kantar türüdür. Harici taşınabilen rampalar şeklinde olan kantar, yüksek hassasiyete bağlı ölçümler yapmak için kullanılır.

Çarpmalı Kantar: Genelde endüstriyel sektörlerde kullanılan tahıl, un, şeker, kömür tozu gibi malzemelerin debi ölçülerini öğrenmek için kullanılan kantar türüdür.

Elektronik Hassas kantar: Farklı boyut ve ölçülerde olan bu kantar türünde ölçüm elektronik ekrana sahiptir. Hassas ölçümlerde kullanılır.

Elektronik tır, kamyon, vinç kantarları, römork, kepçe, konveyör kantarları, Silo tank kantarları, özel ölçülü imalat kantarları çeşitleri de bulunmaktadır.

İncirliova kantar sistemleri sunan firmamızda her sektöre uygun çeşit ve fiyatta kantar bulabilirsiniz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri