Aydın Vakum Makinesi

Vakum makinesi; hava geçirmeyen bir çeşit poşet içinde bulunan oksijen ve diğer hava bileşenlerinin, poşetin içinden çekilerek alınmasına yarayan bir makinedir. Havanın bu poşetten çekilmesiyle poşetin şekli, içerisinde bulunan maddenin şeklini almaktadır.

Vakum Ne İşe Yarar?

Vakum; uzun süre kullanılacak olan ürünlerin içerisinde bulunan havayı emerek, havayla nüfuzunu minimum seviyeye indirip ürünün kullanım süresini uzatmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda hava geçirmez olan poşetler sayesinde, içeride ki havanın dışarı çekilmesi dışında, dışarıda ki havayla da etkileşimi kesildiği için üründeki bozulma oranı en aza indirgenmektedir.

Vakumlama işlemi olurken; poşetin içerisindeki havanın boşalmasıyla, ürünün kapladığı alan azalmaktadır.

Vakumlama İşlemi Nerelerde Kullanılır?

Genel itibariyle gıda sektöründe kullanılan vakumlama işlemi; giyim, konfeksiyon ve ev işlerinde de daha fazla yer açmak amacıyla kullanılmaktadır.

Vakum makinesi ürünün kullanım süresini uzatmak için; peynir-zeytin paketleme, kuruyemiş-kuru meyve paketleme, et ve et ürünlerini paketlemede kullanılmaktadır.

Vakum Makinesini Kimler Kullanabilir?

Vakum makinesini; peynir-zeytin üretimi ve satışı yapanlar, kasaplar, et ve et ürünleri satıcıları, süt ve süt ürünleri satıcıları, kısacası elindeki ürünün havayla temas edip bozulmasını istemeyen herkes kullanabilmektedir.

Aydın Vakum Makinesi çeşitleri sayesinde evlerde de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu vakum makineleri sayesinde artık ürünlerinizi daha uzun süre saklama imkanına sahip olacaksınız.

Kantarcı Ramazan ismiyle, birçok vakum makinesi satışı sunmakta ve hayatınızı daha pratik hale getiriyoruz. Pratik hale getirmekle kalmayıp, ürünlerinizin bozulmasından kaynaklanan maliyetlerinizi en aza indirgiyoruz.

Vakum Makinesi Tamiri

Vakum makinesinin tamire ihtiyacı olduğu durumlarda profesyonel ekibimiz devreye girmektedir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde arızalı olan vakum makineleri gerekli tadilat sonucunda tekrar kullanılmaya müsait hale gelebilmektedir. Vakum makinesinin tamiri esnasında ilk etapta makinenin elektronik aksamı  kontrol edilir. Bu aksamda düzeltilmesi gereken problemler varsa düzeltilir. Sonraki aşamada ise motor ve kaynak kontrolü yapılır. Vakum makinenizin her türlü kontrolü yapılıp, çalışmasına engel olan sorunu hallettikten sonra sizlere teslim edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri