Aydın Kantar Sistemleri

Kantar, genel anlamıyla kütle ve ağırlık ölçmek için kullanılır. Günlük hayatımız dahil olmak üzere, endüstriyel alanlarda, taşıt-tır tartımı gibi çeşitli alanlarda ve farklı türde kantarlara ihtiyaç duyarız. Sanayi sektöründe de kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Bu kantar türlerinde gösterge dediğimiz load -cell, bağlantı kabloları, yardımcı aksesuar, kantar sistem ve yazılımları da bulunmaktadır.

Kantar Çeşitleri Nelerdir?

60tonluk ve 80 tonluk kantarlar, tır kantarları, mermer ve vagon kantarları gibi çeşitleri ile geniş kullanım alanına sahiptir. Demirci baskülü denilen kantarlar demir-çelik sektöründe kullanılmakta istenilen ölçülerde üretilmekte ve platformlara yerleştirilmektedir. Vagon kantarları demiryollarında kullanılan vagonların trenden ayrılmadan ağırlığını ölçmek için kullanılırlar. Mermer kantarları ise Avrupa standartlarına uygun olarak üretilirler.

Bazı kantar çeşitlerinde yatay ve dikey kullanımları mevcuttur. Dikey şekilde bulunan kantarlarda üstte kompakt kapak bulunur. Ve küçük alanlarda kullanıma müsaitlerdir. Kolay montaj edilirler.

Kantarlarda Kullanılan Programlar Hakkında

Günümüzde tır ve kamyon kantarlarında kullanılan programlar, bilgisayar kullanabilen herkesin kolaylıkla kullanabileceği programlardır. Bu program sayesinde araçların ne zaman tartıldıkları, şoförlerin kim olduğu, araçların hangi firmaya ait olduğu gibi birçok veri rapor halinde gösterilmektedir. Ayrıca fabrikada bulunan tüm araçların tek ekranda gösterilmesi ve raporlanması yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle ve Aydın Kantar Sistemleri ile bu veriler cep telefonlarına da aktarılmaktadır.

 

Kantarcı Ramazan olarak bünyemizde yer alan tüm kantar modellerinin montaj ve demontaj işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Satış sonrası destek, bakım onarım işlemlerinde de hizmetlerimize devam etmekteyiz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri