Aydın Terazi Sistemi

Teraziler ağırlık ölçmek için kullanılan cihazlardır.  Dijital terazi, hassas terazi, eşit kollu terazi, barkotlu terazi gibi birçok çeşide sahip teraziler vardır. Genellikle endüstriyel sektörlerde kullanılan analitik teraziler de bulunmaktadır. Bu terazi çeşidinde en fazla 100-200 gram ağırlık ölçülür ve duyarlılığı 0,1-0,01 aralığındadır. Yüksek derecede doğruluk içerdiğinden dolayı birçok sektörde de tercih edilirler.

Terazilerde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aydın Terazi Sistemi satış bakım ve onarımını gerçekleştiren firmamız terazi alırken dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde ele almaktadır;

  • Tartım sonuçlarında doğruluk oranı yüksek olmalı
  • Tekrar eden tartım sonuçlarında kesin uyuşma olmalı
  • Teraziler kullanılacak maksimum kapasiteye sahip olmalıdır.

Teraziler Nerelerde Kullanılır?

Tıp alanında, eczane ve kozmetik endüstrisi alanlarında, ilaç sanayisinde, kıymetli maden ölçümlerinde genellikle hassas terazi ve analitik teraziler kullanılır. Yüksek hassasiyete sahip tartılarda kullanılan dijital teraziler, LCD göstergeli ekrana sahiptirler. Batarya ve kablosuz kullanım şekilleri bulunmaktadır. Tartım sonuçlarının wi-fi ile bilgisayara aktarma özelliğine sahiptirler. Tıp ve ilaç sektöründe kullanılırlar.

Günümüzde teknolojinin ve dijitalin ortaya çıkmasıyla barkotlu teraziler de daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Her terazide bulunan barkod sistemi aynı değildir. Aydın Terazi Sistemi bünyesinde, etiket ve fiş basabilen barkot terazi çeşitlerini de bulundurmaktadır. Etiket baskılı terazilerde sadece tartılacak ürünlerin ağırlığını ölçebilirsiniz. Fiş Baskılı Terazilerde ise birden fazla ürünü tartarak ağırlıklarının bir fişte gösterilmesi sağlanır. Bu nedenle manav, şarküteri, aktar ve kuruyemiş satan yerlerin en fazla kullandığı terazi türüdür.

Kantarcı Ramazan olarak müşterilerimizin isteklerine öncelik vermekteyiz. Farklı model ve ebatlarda her türlü terazinin tedarik, bakım onarım işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Kategorileri